Zakochani u św. Walentego - zaproszenie na Walentynki

Zakochani u św. Walentego - zaproszenie na Walentynki

Duszpasterstwo Rodzin wraz z Opactwem Sióstr Benedyktynek w Łomży, zaprasza po raz kolejny zakochanych na Mszę św. z obrzędem błogosławieństwa narzeczonych.

„Żar ognia – zakochani u św. Walentego” – to myśl przewodnia spotkania! Będziemy modlić się wspólnie przez wstawiennictwo św. Walentego za tych i z tymi, których połączyła wspólna droga, a na niej uczucie i pragnienie budowania małżeństwa. Pismo święte mówi o miłości jako żarze ognia. Ten symbol zawiera bogate przesłanie: miłość ogrzewa, rozświetla, rozpala, jednoczy i wskazuje na Boga, jako jedyną Miłość która płonie. Wszyscy zakochani, narzeczeni, jak i małżonkowie, są przez Boga zaproszeni do odkrywania tego żaru w swoich sercach.

Msza św. zostanie odprawiona w Kościele Panien Benedyktynek w Łomży przy ulicy Dwornej 32, w niedzielę 13 lutego br., o godzinie 17:00. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa narzeczonych. Otrzymają też oni egzemplarz Pisma Św. Natomiast wszyscy uczestnicy Mszy św. i spotkania otrzymają od Panien Benedyktynek "Walentynkę z za krat".

Zapraszamy wszystkich: zakochanych, narzeczonych, małżonków i tych, którzy ciągle szukają miłosci. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do modlitwy o swoje i innych szczęście! A Patron zakochanych - św. Walenty - wiele może w tej kwestii wyprosić u Boga!

Relikwie świętego Walentego trafiły do Kościoła Panien Benedyktynek ponad 30 lat temu. Przywiózł je ksiądz ze zniszczonego kościoła w byłym Związku Radzieckim. Siostry od razu otoczyły relikwie kultem i umieściły je pod obrazem Świętego w bocznym ołtarzu. W niedługim czasie Kościół stał się miejscem modlitwy wszystkich łomżyniaków, którzy proszą Boga przez wstawiennictwo św. Walentego o dobrego małżonka i udane małżeństwo. Biskup Walenty zakochanymi opiekuje się już od 1496 roku, kiedy patronem miłości ustanowił go papież Aleksander VI. Zapraszamy serdecznie.
 

MODLITWA DO ŚW. WALENTEGO

Święty Walenty, opiekunie tych, którzy się kochają, Ty, który z narażeniem życia urzeczywistniłeś i głosiłeś ewangeliczne przesłanie pokoju, Ty, który - dzięki męczeństwu przyjętemu z miłości - zwyciężyłeś wszystkie siły obojętności, nienawiści i śmierci, wysłuchaj naszą modlitwę: W obliczu rozdarć i podziałów w świecie, daj nam zawsze kochać miłością pozbawioną egoizmu, abyśmy byli pośród ludzi wiernymi świadkami miłości Boga. Niech ożywiają nas miłość i zaufanie, które pozwolą nam przezwyciężać życiowe przeszkody.

Prosimy Cię, wstawiaj się za nami do Boga, który jest źródłem wszelkiej miłości i wszelkiego piękna, i który żyje i króluje na wieki wieków.   Amen.