Spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla Doradców życia rodzinnego 22 października 2022

Spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla Doradców życia rodzinnego 22 października 2022

Zapraszamy wszystkich Doradców Życia Rodzinnego na jesienne spotkanie formacyjno-szkoleniowe. Odbędzie się ono 22 października br. w gamchu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Początek spotkania o godzinie 9:00.

Pierwsza część spotaknia to uroczystość nadania imienia biakupa Stanisława Stefanka Studium Życia Rodzinnego. Śp. Biskup Stanisław Stefanek – niestrudzony obrońca i działacz na rzecz małżeństwa i rodziny – dla formowania małżonków i osób odpowiedzialnych za przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa, w październiku 2010 r. powołał do istnienia Studium Życia Rodzinnego. Przez wiele lat był członkiem rady programowej i wykładowcą Studium, a także wspierał je służąc swoim wieloletnim doświadczeniem i pomocą materialną. Jego wykłady cieszyły się popularnością a kontakt ze słuchaczami miał bliski i wyjątkowy - ojcowski. Dla upamiętnienia Jego zasług w formowaniu wiernych i podkreślenia ofiarnej pracy na rzecz małżeństwa i rodziny, Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski nada Studium imię biskupa Stanisława Stefanka i odsłoni pamiątkową tablicę. Wykłady wygłoszą o. prof. dr hab. Kazimierz Lubowicki z PAT we Wrocławiu i ks. dr Marek Dziewiecki z UKSW w Warszawie.

Druga część spotaknia, którą poprowadzi księgowa, poświęcona będzie kwestii wynagrodzenia doradców i rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Temat dla wszystkich ważny i poruszany wielokrotnie.

Ostatnią część poprowadzą diecezjalne Doradczynie życia rodzinnego a dotyczyć ona będzie spraw bierzących i metod naturalnego planowania rodziny.

Przypominam, że niektórzy doradcy nie odebrali swojej misji kanonicznej. Będzie to można zrobić na spotkaniu. Planowane zakończenie spotkania około 12:30