Rekolekcje dla małżeństw w Wielkim Poście 2023

Rekolekcje dla małżeństw w Wielkim Poście 2023

W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas na rekolekcje, warto zastanowić się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Poszukać pokoju serca, którego brakuje w dzisiejszym świecie. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Warto wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. A w ciszy można usłyszeć siebie. Zobaczyć siebie tak jak nas widzi Bóg.
 
Warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania: Czy mam jeszcze wiarę? Czy jestem w stanie uwierzyć jeszcze bardziej Bogu i mocniej Mu zaufać? Czy kocham Go ze wszystkich sił, myślami i całym sercem? Muszę sobie także odpowiedzieć na pytanie: Czy ja się jeszcze modlę? Czy potrafię rozmawiać z Bogiem? Warto zobaczyć bliźniego i z nim się pojednać. Przyjrzeć sie swoim relacjom z najbliższymi.
 
Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w parafiach, które w szczególny sposób będą poświęcone relacjom małżeńskim i rodzinnym. Rekolekcje przeprowadzi ks. dr Jacek Kotowski Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Odbędą się one w następujących parafiach:
  • Jasienica, Parafia pw. św. Rocha, 20, 21 i 22 lutego 2023
  • Piekuty, Parafia pw. św. Kazimierza, 3, 4 i 5 marca 2023
  • Ostrołęka, Parafia pw. Zbawiciela Świata, 19, 20, 21 i 22 marca 2023
  • Łapy, Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, 26, 27, 28 i 29 marca 2023
  • Czyżew, Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, 30, 31 marca i 1 kwietnia 2023