Data: Piątek 19 października 2018r.

Kształtu rodzin­y nie tworzy się cyrklem i skalpelem.

3. Spotkania w Parafialnej Poradni Rodzinnej

Po skończeniu Spotkań dla narzeczonych w dekanacie (forma podstawowa) bądź weekendów (forma nadzwyczajna), powinniście dwa razy spotkać się z doradcą życia rodzinnego w parafialnej poradni rodzinnej. Dwa razy, ponieważ pierwsze spotkanie (wspólne dla wszystkich) odbywa się w ramach Spotkań w dekanatach bądź podczas weekendów. Takie spotkania powinny mieć charakter indywidualnych spotkań narzeczonych z doradcą i odbyć się w odpowiednich odstępach czasowych. Na spotkanie umawiacie się telefonicznie z konkretnym doradcą.

Jak znaleźć doradcę i parafialną poradnię rodzinną? Listę wszystkich poradni i posługujących w nich doradców prezentujemy w zakładkach: Poradnie rodzinne: Poradnie parafialne bądź Doradcy życia rodzinnego. Sprawdźcie uważnie, czy taka poradnia nie znajduje się na terenie Waszej parafii.

UWAGA: Odbyte spotkania w poradni podpisać może tylko doradca życia rodzinnego, którego imię i nazwisko widnieje na naszej stronie czyli posiada on misję kanoniczną od biskupa. Doradca nie może przyjmować Was w domu czy mieszkaniu.
Ze spotkań z doradcą w parafialnej poradni rodzinnej zwolnieni są tylko narzeczeni, którzy uczestniczą w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży (forma zalecana).

Przejdź do kolejnego etapu
2. Spotkania dla narzeczonych
3. Spotkania w Parafialnej Poradni Rodzinnej
4. Spisanie protokołu przedślubnego
5. Spowiedź przedślubna
6. Zapowiedzi