Pielgrzymka rodziców po utracie dziecka do Jezusa Miłosiernego

Pielgrzymka rodziców po utracie dziecka do Jezusa Miłosiernego

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie wespół zaprasza na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin dzieci Utraconych pod patronatem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która odbędzie się w Dzień Dziecka – sobota, 1 czerwca 2019 r.

Program:

  • godz. 12.00 – rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice modlitwą Anioł Pański
  • Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. prof. Janusza Mastalskiego – biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej
  • po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu

Przywieź ze sobą kartę z imieniem swojego dziecka. Imiona dzieci zapisane na kartach będą złożone na ołtarzu i zostaną wpisane do Księgi Dzieci Utraconych w sanktuarium. Na miejscu otrzymasz akt zawierzenia dziecka Bożemu Miłosierdziu. Podczas aktu zawierzenia otrzymasz z paschału Płomień Miłosierdzia, symbolizujący Chrystusa Zmartwychwstałego, dlatego nie zapomnij o świecy. Wszyscy kapłani są zaproszeni do koncelebry Mszy św.

Pielgrzymka jest adresowana do wszystkich rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci, nienarodzone i narodzone, bez względu na wiek dziecka i okoliczności jego śmierci. Zmarłe dzieci pragniemy zawierzyć Bożemu Miłosierdziu, zwłaszcza te dzieci, które nie miały własnego pogrzebu. Na pielgrzymkę zapraszamy osieroconych rodziców, rodzeństwo i dziadków oraz wszystkie osoby dotknięte stratą dziecka.