Weź udział w Pielgrzymce małżeństw i rodzin na Jasną Górę

Weź udział w Pielgrzymce małżeństw i rodzin na Jasną Górę

Serdecznie zapraszamy wszystkich Diecezjan do udziału w XXXVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 26-27 września 2020 r.

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa „Największym skarbem narodu jest rodzina” a celem pogłębienie przesłania o rodzinie w nauczaniu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymce towarzyszyć będzie wystawa pt. Rodzina Bogiem silna, która przedstawia wypowiedzi Sługi Bożego poświęcone w sposób szczególny rodzinie, macierzyństwu, ojcostwu i wychowaniu dzieci.

Zachęcamy Przewielebnych Księży do zorganizowania wyjazdu na Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, a wiernych do wzięcia w niej udziału. W sposób szczególny sprawę wyjazdu rodzin i małżeństw na Jasną Górę powierzamy Dekanalnym Duszpasterzom Rodzin – w specjalnym komunikacie napisał ks.Jacek Kotowski, przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Program:
Sobota, 26 września 2020

15.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla Przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP.

19.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

21.00 – Apel Jasnogórski.

Niedziela, 27 września 2020

11.00 – Msza Święta na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem Ks. Bpa Romualda Kamińskiego Biskupa Warszawsko-Praskiego.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego.
Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.