Weekendy dla małżeństw w Hodyszewie

Weekendy dla małżeństw w Hodyszewie

Duszpasterstwo Rodzin wraz z ruchem Spotkania małżeńskie, zaprasza małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcje odbędą się w dniach 1 termin: od 30 września do 2 października oraz 2 termin: od 4 do 6 listopada 2022 roku. Początek spotkania w piątek o godz. 19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 14.00.

Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, myślące niejednokrotnie o rozstaniu.

Zgłoszenia i informacje: Krzysztof Bernacki, kom. 608 702 670 (najlepiej między godz. 15:00 a 20:00), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swego uczestnictwa!

Spotkania Małżeńskie są ruchem rekolekcyjnym, którego główną formą działalności są warsztatowe rekolekcje dla małżeństw. Służą one rozwojowi i pogłębieniu wzajemnej relacji małżeńskiej. Są również pomocne dla tych par, które przeżywają problemy w komunikacji czy wręcz kryzys małżeński. Proponujemy małżeństwom ćwiczenia takiej formy dialogu, który pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, umocnić ich więź lub rozpocząć pracę nad przyczynami konfliktów i nieporozumień między nimi.

Rekolekcje mają formę weekendowych warsztatów od piątkowego popołudnia do niedzieli.  Odbywają się w przypadku naszego ośrodka w domu rekolekcyjnym o.o. Pallotynów wHodyszewie i prowadzone są zwykle przez trzy małżeństwa animatorów oraz kapłana. W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy otrzymują kolejne tematy do dialogu poprzedzone wprowadzeniem animatorów i kapłana. To właśnie wspólnota małżeńskich doświadczeń i trudu codziennego życia oraz możliwość poświęcenia wyłącznego czasu na rozmowę  o sobie pozwala małżonkom doświadczyć na nowo wartości swego związku. Rozmowy małżonków odbywają się w osobnych pokojach i nikt poza nimi nie zna ich treści oraz przebiegu.

W warsztatach weekendowych może wziąć udział każde małżeństwo, bez względu na staż, wiek, religijne zaangażowanie. Jesteśmy ruchem otwartym i zdarza się, że uczestniczący małżonkowie są różnych wyznań lub jedno jest niewierzące. Zdarza się też, że przyjeżdżają do nas małżeństwa w separacji lub w trakcie spraw rozwodowych. Pragniemy wspierać wszystkich, którzy stale chcą  pogłębiać swoją relację, nawet wtedy, gdy przeżywają kryzys. Wierzymy, że tak jak wielu uczestników, którzy poszukiwali rozwiązań swoich problemów, małżonkowie będą  w stanie znaleźć poprzez Spotkania pomoc w uzdrowieniu i rozwoju swego związku.

Informacji na temat ruchu Spotkań Małżeńskich, terminy rekolekcji w innych ośrodkach można znaleźć na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl