Nadanie imienia bpa Stefanka Studium Życia Rodzinnego w Łomży

Nadanie imienia bpa Stefanka Studium Życia Rodzinnego w Łomży

Dnia 22 października br. o godz. 9:00, w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (aula bł. ks. Michała), odbędzie się uroczystość nadania imienia biskupa Stanisława Stefanka Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Śp. Biskup Stanisław Stefanek – niestrudzony promotor małżeństwa i rodziny – dla formowania małżonków i osób odpowiedzialnych za przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa, 1 października 2010 r., powołał do istnienia Studium Życia Rodzinnego. Przez wiele lat był członkiem rady programowej i wykładowcą Studium, a także wspierał je służąc wieloletnim doświadczeniem i pomocą materialną. Jego wykłady cieszyły się dużą popularnością a kontakt ze słuchaczami podziwiany był przez wielu wykładowców. Dla upamiętnienia Jego zasług w formowaniu wiernych i podkreślenia ofiarnej pracy na rzecz małżeństwa i rodziny, Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski nada Studium imię biskupa Stanisława Stefanka i odsłoni pamiątkową tablicę.

Zapraszamy na tę uroczystość Księży Biskupów, pracowników Instytucji Centralnych Diecezji, wykładowców i absolwentów Studium, doradców życia rodzinnego, asystentów przygotowania narzeczonych, asystentów przygotowania rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej oraz nowych słuchaczy. Uroczystość będzie zarazem Inauguracją zajęć w Roku 2022/2023.

Program uroczystości:

9:00 Powitanie gości i wprowadzenie w uroczystość. ks. dr Jacek Kotowski, Dyrektor Studium Życia Rodzinnego w Łomży.

9:10 Uczył miłości w pełni ludzkiej (HV 9) – słowo o biskupie Stanisławie Stefanku. o. prof. dr hab. Kazimierz Lubowicki OMI, PWT we Wrocławiu.

9:35 Przygotowanie do małżeństwa dzisiaj. Fakty i wyzwania. ks. dr Marek Dziewiecki, UKSW w Warszawie.

10:00 Człowiek nadziei i radości. Bp Stanisław przyjaciel naszej rodziny. mgr Katarzyna i mgr Krzysztof Jankowscy, SŻR w Łomży.

10:05 Podpisanie dekretu nadającego imię bpa Stanisława Stefanka Studium Życia Rodzinnego w Łomży i odsłonięcie pamiątkowej tablicy – J.E. ks. Bp dr Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński.

10: 15 Kawa.