Spotkanie doradców życia rodzinnego

Spotkanie doradców życia rodzinnego

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Ks. Jacek Kotowski oraz Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego Pani Barbara Mieczkowska serdecznie zapraszają wszystkich Doradców Życia Rodzinnego na Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się 19 stycznia 2019 r., w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (Plac Papieża Jana Pawła II nr 1). Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP o godzinie 9:30. Mszy św. przewodniczył będzie J.E. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski Pasterz Kościoła Łomżyńskiego, który modlił się będzie za wszystkich Doradców Życia Rodzinnego posługujących w parafialnych poradniach życia rodzinnego na terenie naszej Diecezji. Po Mszy św. spotakmy się w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym, podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i przedstawimy Księdzu Biskupowi sporawozdanie za rok 2018. Następnie w auli nr 9 rozpocznie się szkolenie z metody objawowo-termicznej prof. Józefa Rotzera. Wszystkich Doradców Życia Rodzinnego serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że katolickie poradnie życia rodzinnego to miejsca, gdzie zainteresowani mogą skorzystać we wskazówek dotyczących między innymi planowania rodziny. Na terenie diecezji łomżyńskiej takich miejsc jest 56.

Służą w nich specjaliści w tematyce rodziny – podkreśla Barbara Mieczkowska, diecezjalny doradca życia rodzinnego – Nie są to osoby przypadkowe, ale wybrane. Każdą z nich deleguje parafia w osobie księdza proboszcza. Muszą cieszyć się nieposzlakowaną opinią i posiadać odpowiednie kwalifikacje. Barbara Mieczkowska dodaje, że w gronie doradców znajdują się osoby po studiach magisterskich i podyplomowych, również absolwenci Studium Życia Rodzinnego – specjalnego kursu realizowanego przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej.

Specjaliści w poradniach życia rodzinnego służą też pomocą i konsultacjami małżeństwom, w których pojawił się problem poronienia, niepłodności lub trudności w opiece nad dzieckiem niepełnosprawnym. Rozmowy dotyczą też tematu tzw. odpowiedzialnego rodzicielstwa. Chodzi tu o właściwe podejmowanie decyzji co do czasu poczęcia, urodzenia dziecka i ilości dzieci w rodzinie. Uczymy metody naturalnej. Rozwiązanie problemu odpowiedzialnego rodzicielstwa leży w poznaniu struktury biologicznej człowieka, a dokładniej naturalnego rytmu płodności wpisanego w organizm kobiety – mówi Barbara Mieczkowska.

Adresy i kontakty do poradni życia rodzinnego diecezji łomżyńskiej znajdują się w zakładce Poradnictwo rodzinne. Każdy zainteresowany może umówić się na spotkanie z doradcą życia rodzinnego najbliższym swojemu miejscu zamieszkania. Biuro diecezjalnego doradcy znajduje się w Kurii Łomżyńskiej przy ul. Sadowej 3 w Łomży. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-13:00