Rekolekcje wielkopostne dla małżeństw

Rekolekcje wielkopostne dla małżeństw

W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas na rekolekcje, warto zastanowić się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Warto wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. A w ciszy można usłyszeć siebie. Zobaczyć siebie tak jak nas widzi Bóg. Może właśnie nauki rekolekcyjne będą dla nas swoistą pustynią, powrotem do źródła?
Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń. Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: kapłani, zakonnicy i zakonnice, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, studenci, uczniowie, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne i rozwiedzione…
Warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania: Czy mam jeszcze wiarę? Czy jestem w stanie uwierzyć jeszcze bardziej Bogu i mocniej Mu zaufać? Czy kocham Go ze wszystkich sił, myślami i całym sercem? Muszę sobie także odpowiedzieć na pytanie: Czy ja się jeszcze modlę? Czy potrafię rozmawiać z Bogiem? W czasie rekolekcji wielkopostnych warto także zobaczyć bliźniego i z nim się pojednać. Przyjrzeć sie swoim relacjom z najbliższymi.
 
Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w parafiach, które w szczególny sposób będą poświęcone relacjom małżeńskim i rodzinnym. Rekolekcje przeprowadzi ks. dr Jacek Kotowski Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Odbędą się one w następujących parafiach:
  • 5 i 6 kwietnia 2019, Kołaki Kościelne, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Msz św. z naukami: 9:30, 12:00 i 16:00.
  • 7, 8 i 9 kwietnia 2019, Sokoły, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Msze św. z naukami: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
  • 12, 13 i 14 kwietnia 2019, Zambrów, Parafia pw. św. Józefa, Msze św. z naukami: 9:00, 12:00, 17:00 i 19:00.
  • 15 i 16 kwietnia 2019, Niedźwiadna, Parafia pw. św. Stanisława BiM, Msz św. z naukami: 9:00, 11:30 i 15:00.