Rekolekcje dla małżeństw tzw. Spotkania małżeńskie

Rekolekcje dla małżeństw tzw. Spotkania małżeńskie

"Spotkania Małżeńskie (popularnie zwane Dialogami Małżeńskimi) są ruchem rekolekcyjnym mającym na celu pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś - w przypadku nieporozumień - pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Aby naprawdę spotkać się ze sobą i z Bogiem, trzeba bardziej słuchać niż mówić, bardziej dzielić się niż dyskutować, bardziej rozumieć niż oceniać, a nade wszystko - przebaczać".
Irena i Jerzy Grzybowscy

Podstawową formą pracy Spotkań Małżeńskich są dwudniowe rekolekcje o charakterze warsztatów. W czasie ich trwania nie ma tradycyjnych konferencji ani katechez. Odpowiednio przygotowane małżeństwa i kapłani wprowadzają uczestników do pracy własnej, polegającej na nauce i doświadczeniu dialogu. Praca ta prowadzona jest przez małżonków wyłącznie we dwoje. Żadne sprawy łączące lub dzielące małżonków uczestniczących nie są ujawniane w grupie. Uczestnictwo w Spotkaniach Małżeńskich wiąże się z wyjazdem do domu rekolekcyjnego. Rekolekcje rozpoczynają się w piątkowe popołudnie, a kończą w niedzielnym obiadem. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie. Konieczny jest udział obojga małżonków, bez dzieci, na całości programu.

Ważne jest, aby być na rekolekcjach przez cały weekend, bo ma to ogromne znaczenie dla efektów podjętej pracy.
 
Najbliższe terminy:
6 - 8 października 2023 - weekend podstawowy. Formularz zgłoszeniowy.
1 - 3 grudnia 2023 - weekend podstawowy. Formularz zgłoszeniowy. 
 
Podstawowe informacje organizacyjne:
Rozpoczęcie: piątek 19:00
Zakończenie: niedziela 14:00
Zakwaterowanie: w indywidualnych pokojach
Wyżywienie: całodzienne
Koszt 550 zł od pary, zaliczka 150 zł.
 
Po zgłoszeniu przez formularz będziemy kontaktować się w celu przekazania szczegółów. Informacje oraz rezerwację można również uzyskać kontaktując się telefonicznie lub emailem.
 
W sprawie zgłoszeń na rekolekcje dla małżeństw prosimy o kontakt:
Krzysztof Bernacki
tel. 608 702 670 (najlepiej między godz. 15:00 a 20:00)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Serdecznie zapraszamy!