Naprotechnologia

NAPROTECHNOLOGIA to skuteczna metoda leczenia niepłodności. Opracował ją ginekolog, chirurg i specjalista chorób kobiecych prof. Thomas Hilgers wraz ze współpracownikami. Prof. Hilgers jest dyrektorem Instytutu Naukowego im. Papieża Pawła VI z siedzibą w Omaha (USA). Za swoje zasługi i osiągnięcia został uhonorowany przez Jana Pawła II członkostwem w Papieskiej Akademii Życia oraz nazwany „Lekarzem Roku” (1997) przez stanową organizację rodzinną (Nebraska Family Council).

Metoda ta opiera się na ciągłej obserwacji przez przyszłą matkę własnego organizmu i konsultowaniu wyników i wniosków z lekarzem - specjalistą, który dobiera dla każdej pacjentki indywidualna metodę leczenia.

Jej propagatorem w Polsce jest lekarz ginekolog - położnik dr Tadeusz Wasilewski z Białegostoku. Przez kilkanaście lat dokonywał zabiegów in vitro, zaś po rezygnacji z tej metody walki z bezpłodnością, utworzył pierwszą w Polsce Klinikę Naprotechnologii.
Dra Tadeusza Wasilewskiego gościliśmy już kilkakrotnie w Łomży z wykładami na temat naprotechnologii. Jesienią 2009 roku odbyła się w auli Szkół Katolickich konferencja z jego udziałem.
Od listopada 2009 roku nasza Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z Kliniką Napromedica w Białymstoku, w której dr Tadeusz Wasilewski pomaga małżeństwom borykającym się z niepłodnością urodzić upragnione dziecko.

Więcej informacji w naszej Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej lub bezpośrednio w klinice:
NAPROMEDICA
ul. Antoniuk Fabryczny 10
15 – 741 Białystok
Tel. 085 653 12 70
www.napromedica.pl